Kültür Sanat

Adana’nın Yükselen Yıldızı  

Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olma özelliğiyle uluslararası üne kavuşan, yurt içinden ve dışından binlerce kişiyi buluşturan Portakal Çiçeği Karnavalı’nın 10’uncusu gerçekleşti. Karnavala sanat dünyasının ve cemiyet hayatınının tanınmış birçok isimi katılım sağladı. Adeta bir görsel şölen yaşatan karnavalda geçtiğimiz sene kostüm yarışmasında birincilik elde eden genç modacı İrem Çako ‘’ Portakal Çiçeği Karnavalına hazırladığım tasarımlarımda geri dönüşüme dikkat çekmek için gazete kağıtlarını kullandım.’’ dedi.

Anlatmak istediğim her şeyi kağıtla buluşturmayı çok sevdim

Moda hayatına erken yaşta atılan genç tasarımcı  Çako, ‘’ Anlatmak istediğim her şeyi kağıtla buluşturmayı, renkleri hissetmeyi ve dokular oluşturmayı hep çok sevdim. Teyzemin terzi atölyesinin olması ve çok küçük yaşlarda kumaşların arasında büyümek de beni çok etkiledi. Bebeklerime kumaş parçalarıyla bir şeyler tasarlamak en sevdiğim oyunlardan biriydi diyebilirim.’’ dedi.

Yarışma için 3 günde 2 kıyafet tasarladım

Karnavalın geçen seneki ayağında kostüm birincisi olan Çako, 3 gün boyunca hiç uymadan 2 kostüm tasarladığını belirtti. Kısa sürede hazırladığı 2 tasarımın karnavalda çok ilgi gördüğünü ve onu birinciliğe götürdüğünü belirten Çako ‘’Gerçekten benim için çok gurur verici bir andı. Emeklerimin karşılığını almak beni çok mutlu etti.’’dedi.

Kendi markamı kurmanın vermiş olduğu mutluluk paha biçilemez

Yaşı genç olmasına rağmen birçok başarıya imza atan Çako, kendi markasını kurmanın heyecanını yaşıyor. Marka hikayesini ise şöyle anlatıyor; ‘’ Marka isminin Flight Number olma sebebi her koleksiyonun farklı bir ülkeden, şehirden ve kültürden esinlenilerek tasarlanacak olması. Her koleksiyonun bir uçuş numarası olacak. Flight Number ekibi olarak her koleksiyonda yeni bir rota oluşturmak, yeni yerler keşfetmek ve farklı kültürleri hayatınıza taşımak için çok çalışıyoruz.’’

Tasarladığı ürünlerin konforlu, zamansız ve sıra dışı hissettirmesine özen gösteren Çako markasını yurtdışında da tanıtmak istediğini belitti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu